Ave Transparent_small

O AVECAVA.pl

Ave Transparent_small

Twój wiodący dostawca najwyższej klasy oliwy z oliwek Extra Virgin Premium.

Pierwsze, mechaniczne tłoczenie, na zimno, wyłącznie z oliwek gatunku Arbequina, z prywatnej plantacji rodziny De Villar, z Navarry (północna Hiszpania)

Czy wiesz, że

Statystyczny Polak spożywa rocznie tylko 1 litr (!) oliwy z oliwek extra virgin? W Hiszpanii to jest 15 litrów na mieszkańca a rekordziści, Grecy, spożywają średnio 25 litrów! Czujesz różnicę? To prawda, że w Polsce nie rosną oliwne gaje, ale nie muszą. Teraz dobra oliwa jest na wyciągnięcie ręki, albo na kliknięcie.

Dlaczego to wszystko?

AVECAVA.pl to autorski projekt, który powstał w 2011 roku, w ramach Grupy Yamo. Przez 6 lat zajmowaliśmy się importem i dystrybucją jakościowych win, głównie z Hiszpanii.

Nasze stereotypowe skojarzenia z Hiszpanią to „maniana”i „fiesta”. I wiesz co? Coś w tym jest, ale tak naprawdę to nie mamy zbyt wielu szans, żeby odkryć jak zróżnicowanym i fascynującym krajem jest Hiszpania. Jeździmy do Barcelony, Madrytu, na śródziemnomorskie plaże, na Wyspy Kanaryjskie. A mało kto zagląda o krok dalej, do przepięknych, małych miasteczek, gdzie można poczuć ducha Don Kichota i gdzie życie toczy się własnym rytmem, wyznaczanym zwykle przez przyrodę. 

Jednym z takich niedocenianych i nieznanych miejsc jest Navarra, niegdyś potężne królestwo, dziś nieco zapomniana prowincja w północnej Hiszpanii, sąsiadująca ze słynną La Rioja. Tam odkryłem Castillo Monjardin, niewielką, rodzinną winnicę, gdzie powstają świetne wina i niebiańska wręcz oliwa… Mimo tego, że import wina zakończył się trzy lata temu, klienci ciągle pytali mnie o oliwę z Monjardin. Nie miałem wyboru, ten sklep musiał powstać…

Gwarancja jakości

Jacek Sobkowski

Ojciec Założyciel, WSET Certified

Oliwa z oliwek Campos MOnjardin

Chcesz sprawdzić dlaczego

Campos Monjardin to najlepsza oliwa premium? 

Zamów i się przekonaj